Dětem už neprší do sešitu | Slezská diakonie - Oblast Karvinsko
slezká diakonie logo

BÝT ON LINE znamená
                  BÝT DOSTUPNÝ A NABLÍZKU

Streetwork On Line - terénní pracovník

Dětem už neprší do sešitu

DĚTEM UŽ NEPRŠÍ DO SEŠITŮ

Slezská diakonie si pořídila starou dodávku - mikrobus, která slouží pro sociální pracovníky a děti terénního programu 6KA. Zde se mohou setkat i v případě špatného počasí , mohou se doučovat a povídat si o situacích, ve kterých se děti ocitají.

„To, že počasí v případě terénního programu je velký problém víme už dlouho. Minulý rok jsme zde chtěli na zkušenou umístit, ale ten se nám neosvědčil. Byl příliš snadný cíl. Dodávka je jistější, protože zde není nastálo." komentuje výhody práce v mikrobusu terénní pracovnice Alena Sršňová.

Pracovníci terénního Programu 6ka spadajícího pod Středisko On Line Karviná naplánovali proto pro širokou veřejnost den otevřených dveří, tedy den otevřené dodávky. Ten se uskuteční ve čtvrtek 25.2. 2010 od 14:00 - 16:00. Pracovníky s dodávkou naleznete na bývalém ragbyovém hřišti za ubytovacím střediskem Předvoj. Zejména v zimním období je dodávka využívána jako zázemí a kontaktní místo určené k setkávání s dětmi, doučování a povídání si. V minulém roce tuto práci podpořil Magistrát města Karviné i Nadace OKD. Děti, které většinu času tráví venku na ulici jsou tímto v kontaktu s pracovníky a mohou se dále rozvíjet a připravovat na svůj budoucí život.

 

Autor: Čas vydání: 11:43 24.02.2010