slezká diakonie logo

BÝT ON LINE znamená
                  BÝT DOSTUPNÝ A NABLÍZKU

Streetwork On Line - terénní pracovník

STREETWORK ON LINE Karviná, terénní program

Poslání

STREETWORK ON LINE Karviná, terénní program je terénní sociální služba pro děti a mládež na území města Karviné. Usilujeme o zlepšení osobní i sociální situace dětí a mládeže. Jsme nablízku v důležitých i každodenních situacích dospívání tam, kde se zrovna dějí - sídliště, parky, lavičky. Tam poskytujeme podporu, informace a pomoc.


 

Aktuality:

Den Země na 6ce

Na Den Země - tedy 22.4.2013 pořádáme akci "Den Země aneb ukliďme si kolem sebe". Více info v letáku.

celý článek - 10:53 18.04.2013

Dobrovolníci EDS na 6ce

Dne 18.3.2013 se na 6ku přijeli podívat dobrovolníci z EDS, kteří pracují ve službách Slezské diakonie. Více o EDS Zde. Dobrovolníci s dětmi hráli hry, z nichž některé vymysleli klienti a některé dobrovolníci. Níže najdete pár fotek.

celý článek - 10:09 23.03.2013

Nový evropský dobrovolník

Již tradičně se od září tým Střediska On Line rozrostl o evropského dobrovolníka. Tentokrát k nám dorazil ze sousedního Slovenka.

celý článek - 13:36 24.09.2010

Dětem už neprší do sešitu

DĚTEM UŽ NEPRŠÍ DO SEŠITŮ

Slezská diakonie si pořídila starou dodávku - mikrobus, která slouží pro sociální pracovníky a děti terénního programu 6KA. Zde se mohou setkat i v případě špatného počasí , mohou se doučovat a povídat si o situacích, ve kterých se děti ocitají.

„To, že počasí v případě terénního programu je velký problém víme už dlouho. Minulý rok jsme zde chtěli na zkušenou umístit, ale ten se nám neosvědčil. Byl příliš snadný cíl. Dodávka je jistější, protože zde není nastálo." komentuje výhody práce v mikrobusu terénní pracovnice Alena Sršňová.

Pracovníci terénního Programu 6ka spadajícího pod Středisko On Line Karviná naplánovali proto pro širokou veřejnost den otevřených dveří, tedy den otevřené dodávky. Ten se uskuteční ve čtvrtek 25.2. 2010 od 14:00 - 16:00. Pracovníky s dodávkou naleznete na bývalém ragbyovém hřišti za ubytovacím střediskem Předvoj. Zejména v zimním období je dodávka využívána jako zázemí a kontaktní místo určené k setkávání s dětmi, doučování a povídání si. V minulém roce tuto práci podpořil Magistrát města Karviné i Nadace OKD. Děti, které většinu času tráví venku na ulici jsou tímto v kontaktu s pracovníky a mohou se dále rozvíjet a připravovat na svůj budoucí život.

 

celý článek - 11:43 24.02.2010

Dokumentární film Čekárna na dospělost

Kari je vyhlášený průšvihář. Párkrát už měl problémy se zákonem. Nejradši má graffiti. Petr si teď nerozumí s rodiči a všechno říká rapem. Michal nejde ven bez svého skateboardu. Jakub je v pohodě, jen si občas nevěděl rady s rozchody a dlouho netušil, kam zamíří po škole. Ještě nedávno tihle kluci ve svém volnu neměli co dělat. Před časem však začali chodit do nízkopraháče - nízkoprahového klubu pro děti a mládež. A také o tom natočili film.

celý článek - 12:33 29.12.2009

Noví dobrovolníci z Německa

V úterý 1.9. 2009 do Střediska On Line Karviná dorazili dva noví dobrovolníci, tentokráte z Německa.

celý článek - 10:43 08.09.2009

novější starší